معماری کلاسیک

معماری کلاسیک چیست

معماری کلاسیک گونه ای از معماری است که از عناصر برگرفته از معماری دوران کلاسیک روم و یونان تشکیل شده است. سبک های معماری زیادی از معماری به سبک کلاسیک الهام گرفته اند و این مساله باعث شکل گیری باززنده سازی هایی مثل نئوکلاسیک از میانه فقرن ۱۹ و باززند سازی یونانی قرن ۲۰ شد.

معماری کلاسیک

اکثر سبک های معماری که پس از رنسانس در اروپا زاده شده اند می توانند سبک کلاسیک محسوب شوند. این تعبیر گسترده از این اصطلاح توسط جان سامرسون در کتاب زبان کلاسیک معماری به کار گرفته شده است.

سبک معماری کلاسیک

عناصر معماری کلاسیک در زمینه های معمارانه متفاوتی به زادگاه اصلیشان به کار گرفته شده اند. شیوه های (دوریک، یونیک و کرنتین) که در معماری سبک گرای قرن ۵ پیش از میلاد یونان معنی دارند در معماری قرن اول گال ها دوباره به کار گرفته می شوند و از آن زمان بارها و بارها تجدید شده اند.

معماری کلاسیک رومی

در کل معماری کلاسیک را می توان این طور قلمداد کرد که سبک مربوط به گذشته های اروپا می‌باشد که بیشترین نمونه های آن در روم ویونان باستان مشاهده می شود. از ویژگی های این نوع سبک استفاده از ستون‌ها، سر ستون‌ها، پنجرهای خاص و … بوده که جلوه‌ی بیشتری به این نوع سبک از معماری می‌دهد.

گروه معماری تارا - نمای کلاسیک

امروزه این سبک از معماری در طراحی و اجرای داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال می توان به طراحی نما، آشپزخانه و… اشاره کرد. البته ناگفته نماند که طراحی و اجرای دکوراسیون به این سبک بسیار پر هزینه تر از سبک های دیگر معماری (مدرن و…) است و همچنین اینکه طراحی و اجرای این نوع از سبک به مراتب مشکل تر از سایر انواع دیگر می باشد. معمولا امروزه این سبک سلطنتی، لاکچری و لوکس محسوب می شود و البته می تون گفت که عده ای از خانواده های با توانایی مالی بیشتر به این سمت از طراحی دکوراسیون تمایل بیشتری دارند. به عنوان مثال مبل های سلطنتی نیز از این دسته بوده که در بازار قیمت بیشتری نسبت به سایر انواع مبل دارد.

آشپزخانه کلاسیک

جهت مشاهده نمونه هایی از پروژه های طراحی کلاسیک شرکت تارا اینجا ضربه بزنید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + نوزده =