دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل خود را چگونه انتخاب کنم؟

در این مقاله می‌خواهیم در مورد انتخاب بهترین دکوراسیون منزل صحبت کنیم و چم و خم انتخاب یک دکوراسیون خوب برای منزل رو مورد بررسی قرار بدیم، پس در ادامه با ما همراه باشید، مطمئنا می‌تونه مطلب مفیدی براتون باشه.

شاید بارها تجربه کرده باشیم وقتی خریدی انجام می‌دهیم پس از مدت کوتاهی دیگه برامون جذابیت نداره؛ مثلا به سلیقه‌ی خودمان یک پیراهن می‌خریم و بعد از مدت کوتاهی از آن زده می‌شویم. مگه اون لباس رو با سلیقه‌ی خودتون انتخاب نکردید؟! دلیلش چی می‌تونه باشه؟ به نظر می‌رسه که مبنای انتخاب بر اساس سلیقه، ممکنه همیشه درست از آب در نیاد. با این حساب اگر همان خرید خودتان را بر اساس اصول روانشناسی رنگ و با توجه به روحیه، بودجه، فرهنگ، فصل و مکان زندگی خودتان انتخاب کنید قطعا نتیجه‌ی بهتری از انتخابتان خواهید داشت. همچنین انتخاب های تخصصی در اکثر موارد باعث کاهش هزینه ها می‌شود.

لزوم استفاده از طراح در انتخاب دکوراسیون منزل

حال در زمینه معماری و انتخاب دکوراسیون منزل همین رابطه برقرار است. شما یا می توانید فقط بر اساس سلیقه‌ی خودتان دکوراسیون منزل را انتخاب کنید و یا اینکه اصول معماری را در کنار آن استفاده کنید، که قطعا راه حل دوم مفیدتر است. شاید بنظر ما رنگ زرد برای پرده مفید باشد، اما نمی‌دانیم که رنگ زرد در طولانی مدت باعث افسردگی ما می‌شود. اما یک متخصص معماری و یک طراح خوب می‌داند که رنگ زرد را چگونه و کجا استفاده کند که هم سلیقه‌ی شما اعمال شود و هم اینکه به مرور زمان رنگ زرد برای شما ملال آور نباشد.

فکر کنم تا اینجا توانستم لزوم استفاده از یک طراح و معمار متخصص را در خصوص انتخاب دکور مناسب برای شما برجسته کنم. شاید باورتان نشود، اما یک طراح خوش ذوق و متخصص می‌تواند با یک ترکیب رنگ ساده و یا یک جانمایی مناسب و یا با المان های ساده و یا یک جابه‌جایی ساده در چینش المان‌ها دکوراسیون منزل شما را به لحاظ بصری متحول کند، و باید گفت این امر شدنی است.

هنر یک طراح متخصص در استفاده از متریال

حالا فضای یک پذیرایی را در نظر بگیرید که شما می‌خواهید فقط به صورت سلیقه ای آن را دکور کنید و یا به صورت تخصصی. شما می‌خواهید یک بوفه‌ی کلاسیک و سنگین و گران در گوشه‌ی پذیرایی بگذارید، اما متخصص طراحی می‌تواند به شما پیشنهاد بدهد که با توجه به سبک منزلتان (که شاید مدرن باشد) به جای یک بوفه‌ی بزرگ، از چند گلدان کوچک رنگی به همراه یک کتابخانه زیبا و خلاقانه استفاده کنید. به جای یک ساعت پاندولی بزرگ و گران از یک ساعت بامزه و جذاب و ارزان‌تر استفاده کنید. به جای اینکه از یک مبل گران قیمت استفاده کنید می‌توانید از یک مبل ساده و مدرن به همراه چند بالشت رنگی زیبا و متناسب با رنگ بندی قسمت‌های مختلف اتاق استفاده کنید. به جای استفاده از کاغذ دیواری گران قیمت می‌توانید از یک رنگ بندی زیبا برای دیوارها استفاده کنید. به جای یک پرده‌ی سنگین و اشرافی و گران می‌توانید با ترکیب کردن یک پرده ساده با رنگ بندی مبل و بالشت های روی مبل چهره جذاب تری به دکوراسیون منزل بدهید. با این اوصاف اگر طراحی دکوراسیون منزل را به یک طراح متخصص بسپارید، قطعا هزینه های شما در تغییر دکور منزلتان بسیار کاهش پیدا خواهد کرد.

اینها تنها گوشه ای از هنر یک طراح باسلیقه و با تجربه است. گروه معماری تارا با داشتن یک تیم متخصص و خوش سلیقه تاحدود زیادی می‌تواند نیازهای شما را برای داشتن یک منزل زیبا برآورده کند.

اگه دوست داشتید می‌توانید از نمونه کارهای ما دیدن کنید، قطعا برای سلیقه‌ی شما هم مواردی پیدا خواهد شد.

4 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × دو =