دکوراسیون داخلی اتاق کودک

۲۰ روش جالب و خلاقانه در طراحی و رنگ بندی دکوراسیون اتاق کودک

هنگام تغییر دکوراسیون اتاق کودک ، لزوماً نباید اولین قدم شما رنگ کردن دیوارها باشد. در حقیقت، ما معتقدیم که نگه داشتن دیوارها به رنگ سفید یا خاکستری و اضافه کردن رنگ های کوچکتر، به شما امکان بیشتری می دهد تا اتاق بچه‌ها را خلاقانه‌تر و زیباتر کنید.

وقتی می‌خواهید از رنگ‌های مختلف استفاده کنید، ابتدا شرایط فعلی کودک خود را در نظر بگیرید. به عنوان مثال کتاب‌های کودکان و حیوانات اسباب بازی اغلب به رنگ‌های متنوع و شادی تولید شده‌اند، بنابراین آنها را در دکور اتاق کودک قرار دهید که جلوه‌ی زیبا و شادی به اتاق بدهد. اشیای دیواری، ملافه، فرش و… نیز می تواند رنگ و الگوی زیبایی را به اتاق بچه ها اضافه کند، که با افزایش سن کودک به راحتی و هزینه کمتر می‌توان آنها را تغییر داد.

استفاده از کتاب

کتاب در دکوراسیون اتاق کودک

شما می توانید محلی مانند دکور یا قفسه‌ای را برای چیدن کتابها در اتاق کودک در نظر بگیرید. این امر دسترسی به کتابها را آسان تر می‌کند، علاوه بر آن جلد کتاب‌ها باعث ایجاد رنگ‌های متنوع، روشن و شاد در دکوراسیون اتاق کودک می شود. همچنین هنگامی که بچه‌ها بزرگ شدند، تبدیل، و تغییر کتاب‌ها با کتاب‌های جدید بسیار ساده خواهد بود.

کاغذ دیواری لوزی شکل

کاغذ دیواری لوزی در اتاق کودک

می‌توانید یکی از دیوارها را با کاغذ دیواری لوزی شکل و… بپوشانید. بدون اینکه نیاز باشد رنگ دیوارها را تغییر دهید، جلوه‌ی زیبایی به دکوراسیون اتاق کودک خود خواهید داد. این نوع دکوراسیون معمولا برای یک دختر کوچک در حال رشد مناسب است که در آینده می‌توان کاغذ دیواری را از روی دیوار حذف کرد ویا تغییر داد.

نمادهای قابل حذف و جابجایی

دکوراسیون اتاق کودک

می‌توان از یکسری برچسب بر روی دیوارها استفاده کرد. همانطور که در تصویر می‌بینید یک نمونه نماد مثلث شکل بر روی دیوار قرار داده شده است. خوبی این مورد این است که به راحتی قابل جابجایی است و بدون اینکه نیاز باشد رنگ دیوارها را تغییر دهید جلوه‌ی زیبایی به دکوراسیون اتاق کودک خود بدهید. در آینده و با بزرگ شدن کودک نیز به‌راحتی می‌توانید طرح فعلی را با طرح دیگری جایگزین کنید.

لوازم پر جنب و جوش و باطراوت

دکوراسیون اتاق دختر جوان

این تختخواب، یک دختر بزرگ را توصیف می‌کند، البته بدون اینکه سن او را خیلی بزرگ نشان دهد! در واقع با استفاده از یک بالش با گل‌های باطراوت و رنگ شاد، یک دکوراسیون خوشکل و البته ساده را ایجاد می‌کنید، بدون اینکه نیاز باشد زیاد هزینه کنید.

ترکیب الگوها

دکوراسیون اتاق نوجوان

در این تصویر مجموعه کتاب های کودکانه و ترکیبی از الگوهای موجود در تخت، سبک و سیاق دکوراسیون اتاق کودک را تعریف می‌کند. این نوع طرح تا حدودی به سبک اتاق نوجوان شبیه است و در عین حال مقداری هم به سبک مدرن منتهی می‌شود.

استفاده از رنگ فیروزه‌ای

دکوراسیون اتاق کودک رنگ فیروزه ای

ترکیب رنگ فیروزه‌ای در تختخواب، پرده‌ها و جزئیات موجود در این اتاق خواب به صورت زیرکانه جلوه‌ی خیلی زیبایی به آن داده است. توجه داشته باشید که بایستی بادقت از این رنگ در دکوراسیون اتاق خواب کودک استفاده کرد. در واقع در این زمینه بایستی از یک طراح دکوراسیون متخصص کمک گرفته شود. پیشنهاد می کنیم این امر را به یک طراح دکوراسیون بسپارید و یا در این زمینه مشاوره بگیرید.

طرح دریایی جدید

دکوراسیون اتاق کودک طرح دریایی

می‌توانید از رنگ‌ها، الگوها و نمادهای دریایی در دکوراسیون اتاق کودک استفاده کنید. در تصویر بالا می‌توانید نمادهای دریایی را در ملافه و… مشاهده کنید. طرح های موجود در قاب های زرد نیز فضای دریایی اتاق کودک را تکمیل و زیبا می‌کند.

طرح‌های هندسی و رویایی

اتاق کودک

به تصویر بالا دقت کنید، ترکیبی از نمادهای هندسی در این اتاق و همچنین طرح یک هواپیمای درحال پرواز روی دیوار، این دکوراسیون اتاق کودک را به فضایی رویایی برای بچه‌ها تبدیل می‌کند.

یک اتاق کودک نارنجی و خاص

دکوراسیون اتاق کودک نارنجی

استفاده از رنگ نارنجی در دکوراسیون اتاق کودک خیلی جذاب است. مثلا شما می توانید با استفاده از عروسک‌ها و نماد روباه ،تخته‌های چوبی، قفسه کتابی که به سبک خیمه است و همچنین تخت خواب چادر مانند، یک اتاق رویایی با حال و هوای پیک نیک در جنگ را برای کودک خود ایجاد کنید. در این حالت از رنگ نارنجی به شکل زیرکانه‌ای استفاده کرده اید که به نوبه خود یک طرح خلاقانه است.

اتاق سه نفره

اتاق کودک سه نفره

وقتی نیاز باشد که یک اتاق کودک سه نفره داشته باشید، ایده‌ها و طرح های خیلی خوبی برای طراحی آن وجود دارد. به عنوان مثال می‌توانید از تختخواب‌های چند طبقه استفاده کنید که موجب صرفه جویی در فضا و ظاهر ساده نیز می‌شود. در نهایت هم با ترکیب کردن اشیایی مانند کتاب، بالش، فرش‌های رنگارنگ و … یک فضای کودکانه و زیبایی خلق کنید.

فضایی رویایی برای خواب

دکوراسیون اتاق کودک

مجموعه ای از بالش‌های زیبا و عروسک‌های جذاب در زیر یک سایبان رویایی، باعث می‌شود که تقریباً هر بچه‌ای خوابیدن و چُرت زدن در چنین حالتی را دوست داشته باشد. شما هم می توانید از این ایده‌ی خلاقانه برای زیبا کردن دکوراسیون اتاق کودک خود استفاده کنید.

نماد‌ها و رنگ‌های عاشقانه

اتاق دخترانه

لکه‌های کوچک قرمز رنگ در این طرح، یکنواختی را از بین برده است. در هر کدام از اجزای این اتاق به جز آن خرس می‌توانید رنگ قرمز کمی که استفاده شده را مشاهده کنید. می‌توانید از قلب های کوچک جذاب نیز در این نوع دکوراسیون استفاده نمایید.

الگوهای صورتی

اتاق کودک صورتی

اگرچه در این اتاق رنگ دیوارها ساده است، اما این طرح مملو از رنگ‌ها و الگوهای مختلف است که خود را نمایان می‌کند. استفاده از الگوهایی با رنگ صورتی باعث جذابیت دکوراسیون اتاق کودک شده و البته دختران نوجوان این نوع دکوراسیون را خیلی دوست دارند.

خورشید روی دیوار

دکوراسیون اتاق کودک خورشید

شما می‌توانید خورشید بزرگی روی دیوار اتاق قرار دهید که جلوه‌ی بسیار زیبایی به دکوراسیون اتاق کودک می‌دهد. البته بهتر است که خورشید را با پس زمینه آبی و چند تکه ابر زیباتر کنید.

پروانه‌های رنگی سه بعدی

دکوراسیون اتاق کودک

تعداد زیادی پروانه رنگارنگ روی دیوار، بسیار شگفت آور است! به سادگی و با تعدادی کاغذ رنگی ساده می‌توانید یک شگفتی در دکوراسیون اتاق کودک خود ایجاد کنید. پروانه هایی با رنگ‌های متفاوت ایجاد کرده و به صورتی که بال‌ها آزاد باشد، آنها را روی دیوار بچسبانید. به همین سادگی، یک طرح متفاوت را برای اتاق کودک خود به ارمغان بیاورید.

قفسه های پر شده

قفسه در دکوراسیون اتاق کودک

عروسک‌های مختلف، کتاب‌های رنگارنگ ،حیوانات اسباب بازی و … حس تازگی را به یک اتاق خواب کودک اضافه می‌کند. می توانید از این ایده‌ی زیبا برای دکوراسیون اتاق خواب کودک خود استفاده کنید.

ترکیب صورتی و سبزآبی

دکوراسیون اتاق کودک دخترانه

رنگ صورتی و سبزآبی در کنار هم ترکیب بسیار زیبا و دوست داشتنی برای اتاق کودک تشکیل می‌دهند. این ترکیب رنگ را می‌توانید برای اتاق دخترانه در نظر بگیرید.

طبیعت دوست داشتنی

دکوراسیون اتاق کودک

در این دکوراسیون منحصر به فرد چشم بلافاصله به طرح درخت کاج مشکی رنگ روی دیوار کشیده می‌شود. با اضافه کردن رنگ تنه‌ی درخت کاج و همچنین نارنجی مایل به قهوه‌ای و دیگر عناصر طبیعت مثل میوه‌ی درخت کاج، پرندگان و … می‌توانید حس طبیعت را به دکوراسیون اتاق کودک خود وارد کنید.

درخت با رنگ روشن

دکوراسیون اتاق کودک

به این تصویر نگاه کنید، طرح درخت سفید روی دیوارهای خاکستری بسیار جلوه‌ی زیبایی به خود گرفته است. همچنین وجود پرنده‌های رنگارنگ و اضافه کردن رنگ‌های گرم روی دیوارها، زیبایی آن را بیشتر کرده است.

میوه هایی با رنگ شاد

دکوراسیون اتاق کودک

اگر یک دیوار سفید در اتاق کودک خود دارید، به راحتی می‌توانید آن را با تزئیناتی به شکل میوه‌های رنگارنگ پر کنید. مثلا در این تصویر از قاچ‌های هندوانه استفاده شده است که به دلیل رنگ قرمزی که دارد، جلوه‌ی زیبایی به اتاق بخشیده است. البته استفاده از نماد میوه در سایر لوازم اتاق مثل بالش‌ها و … زیبایی را دوچندان خواهد کرد.


امیدواریم که از این مقاله استفاده و لذت کافی را برده باشید. اگر ایده‌ها و طرح‌های مطرح شده را دوست داشتید می‌توانید نظرات ارزشمند خودتان را در زیر با ما به اشتراک بگذارید. ما دوست داریم از نظرات و ایده‌های شما استفاده ببریم. همچنین اگر در زمینه طراحی دکوراسیون اتاق کودک خود سوالات و چالشهایی برای شما وجود دارد می‌توانید از تیم متخصص ما کمک بگیرید. از طریق صفحه تماس ، با تیم ما ارتباط برقرار کرده و بدون پرداخت هزینه از ما مشاوره بگیرید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + چهار =